Peršokti į pagrindinį turinį

2021 m. pavasarį vyks Taktilinio skaitymo konferencija

2021 m. pavasarį vyks Taktilinio skaitymo konferencija

Antrojoje taktilinio skaitymo konferencijoje bus skiriamas dėmesys Brailio rašto klausimams ir tiflografikai, įskaitant skaitmenines skaitymo Brailio raštu priemones ir 3D spausdintuvu pagamintą liečiamąją mokymo medžiagą. Bus kalbama apie ankstyvą vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų mokymą bei lavinimą taktilinio skaitymo srityje. Konferencijos programoje numatytos pagrindinės sesijos, kurių metu bus skaitomi pranešimai, bei lygiagrečiai vyks seminarai, idėjų pristatymai ir Brailio rašto bei tiflografikos spausdinimo techninių priemonių parodos, taip pat plakatų pristatymai. Dėl COVID 19 pandemijos konferencija vyks numatytu laiku, tačiu bus nuotolinė.

Pagrindinį pranešimą konferencijoje perskaitys Silvija Seres. Silvija Seres yra matematikė ir naujųjų  technologijų specialistė. Oksfordo universitete ji dirbo komandoje, tyrinėjančioje algoritmų optimizavimą, Silicio slėnyje dalyvavo kuriant paieškos variklį „Alta Vista“, Oslo ir Bostono universitetuose dirbo prie funkcijų „Greita paieška ir perdavimas“ strategijų, vėliau prie operacijų valdymo „Microsoft“ bendrovėje. Dabar ji yra kelių didelių bendrovių valdybų narė. Ji įsteigė visą gyvenimą trunkančio mokymosi tinklalaidę „LØRN.TECH“. Pagrindinio pranešimo pavadinimas: „Naujos technologijos, naujos galimybės“.

Kitą pagrindinį pranešimą skaitys ponas Ajai‘as Kumaras Mittalas. A.K. Mittalas turi anglų kalbos filologijos ir mokymo magistro laipsnį, taip pat tiflopedagogo diplomą, kurį įgijo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pagrindinio pranešimo pavadinimas: „Brailio raštas ir jo ilgalaikė reikšmė šiuolaikiniame sparčiai besivystančių technologijų pasaulyje“

Dar viena pagrindinė pranešėja – Diane Wormsley, filosofijos m. dr.. Ji turi darbo patirties mokant įvairaus amžiaus vaikus ir suaugusius žmones, turinčius regos sutrikimų, įskaitant vaikus su kompleksine negalia. Jos pranešimo pavadinimas: „Duobėtas kelias į raštingumą“.  

THE 2ND TACTILE READING CONFERENCE  https://www.statped.no/tactilereading2021 [žiūrėta 2020-10-30]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.208