Peršokti į pagrindinį turinį

Aklas diudžitsu sportininkas neturi sau lygių

Aklas diudžitsu sportininkas neturi sau lygių

Apžvelgiame JAV San Diego „Union-Tribune“ straipsnį apie neregį Jeffą Mata, kuris 2016 m. pasaulio džiu džitsu čempionate violetinio diržo meistrų lengvojo svorio kategorijoje tapo nugalėtoju. Čempionatas vyko Kalifornijos Long Byčo mieste.

Kadangi šis sportininkas, kuriam straipsnio rašymo metu buvo 34 metai, prieš tapdamas čempionu tik ketverius metus lankė brazilų džiudžitsu treniruotes, šis pasiekimas tikrai įspūdingas. Bet Jeffo Matos pergalė nepaprasta dar ir todėl, kad jis prieš aštuonerius metus visiškai apako, o visi vyrai, su kuriais jis rungiasi šioje kovinėje sporto šakoje, yra regintys. Jeffas Mata sakė, kad paprasčiausiai įsivaizduoja savo priešininko liemenį, rankas ir kojas, o tada, kai varžovas jau guli ant žemės, jis panaudoja savo techniką, įgūdžius ir kinestetinę raumenų atmintį jam nugalėti. „Kai aš juos sugriebiu, darau tai, kas man atrodo natūralu, – pasakojo jis. – Tai tarytum užkoduota mano genuose.“ Jis treniruojasi Kalifornijos valstijos San Diego miesto brazilų džiu džitsu akademijoje, kurios įkūrėjas ir treneris Paulo Fernando dirba su maždaug 400 reginčių sportininkų. Paulo Fernando turi nacionalinio masto aklųjų trenerio pažymėjimą, bet per 11 metų laikotarpį Jeffas Mata yra tik trečias jo treniruojamas regos negalią turintis sportininkas. Iš tų trijų, pasak trenerio, Jeffas Mata pasižymi didžiausiais įgimtais imtynininko sugebėjimais.

Treneris Paulo Fernando savo mokyklos feisbuko paskyroje parašė: „Jeffas Mata pas mus atėjo prieš 4 mėnesius po to, kai dvi kitos vietinės džiu džitsu sporto mokyklos jo nepriėmė. Jie pasakė, kad negali mokyti aklo žmogaus ir sakė, kad tik mes, SDBJJ AKADEMIJA, esame vienintelė sporto mokykla, galinti kvalifikuotai dirbti su tokiais asmenimis. Taip, pralaimėtojai, siųskite mums bet kokių sutrikimų turinčius asmenis, mes atliksime savo darbą ir tikrai padarysime juos čempionais. Sveikiname Jeffą, tai, kad tu apakai, nesutrukdys tau tapti čempionu. Ačiū, kad atėjai pas mus. Juk žinai, kad SDBJJ AKADEMIJOJE mes tave labai gerbiame.“ Žr.

www.facebook.com/sdbjj/posts/jeff-mata-came-to-us-4-months-ago-after-being-turned-down-by-two-other-local-sch/572194032798569/ [žiūrėta 2019-05-24]

„Union Tribune“ straipsnį skaitykite čia:

Pam Kragen. Blind jiu-jitsu champ breaks boundaries [interaktyvus]; prieiga per M.Mažvydo bibliotekos prenumeruojamas duomenų bazes http://web.b.ebscohost.com [žiūrėta 2019-02-27]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.18