Peršokti į pagrindinį turinį

Brailio rašto mokymuisi svarbu, kad tekstas būtų išspausdintas popieriuje

Brailio rašto mokymuisi svarbu, kad tekstas būtų išspausdintas popieriuje

Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje visur parašyti įvairūs žodžiai, regintys vaikai mato tuos žodžius ir pamažu išmoksta skaityti. „Mes rūpinamės, kad dukra turėtų tą pačią galimybę mokytis skaityti Brailio raštu, – sako mama. – Viskas klasėje paženklinta Brailio raštu, jos auklėtojų parengta dienotvarkė parašyta Brailio raštu ir bet kuriuo metu, kai vaikai rašo popieriuje, ji taip pat rašo popieriuje. Brailio raštu ji rašo taip, kaip kiti vaikai rašo pieštukais, net jei tai tik paprastas rašinėjimas.

Šie ankstyvieji Brailio raštingumo įgūdžiai pravers, kai mergaitė paūgės. Popierius jos gyvenime suvaidins tokį pat svarbų vaidmenį, kaip bet kurio žmogaus, reginčio ar ne. „Pagalvokite apie tai, kiek kasdieniniame gyvenime sunaudojate popieriaus: sudarote maisto prekių sąrašą ar kažką užsirašote, kol kalbate telefonu, – sako mergaitės motina. – Nemokėdami Brailio rašto ir neturėdami galimybės naudotis paprastais, neregiams prieinamais rašymo įrankiais, tokiais kaip Brailio rašto mašinėlė „Perkins Brailler“ ir popieriaus, aklieji turėtų pasikliauti tik atmintimi.“

Paper Plays an Important Role in Braille Literacy [interaktyvus] prieiga per: https://newsroom.domtar.com/paper-braille-literacy/ [žiūrėta 2020-08-17].

Parengė Audronė Gendvilienė.

G.198