Peršokti į pagrindinį turinį

Vitas Purlys

Apie parodą

2018 m. rugpjūčio 8 d. sukanka 60 metų, kai gimė tiflopedagogas, buvęs Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Kompiuterinės technikos taikymo skyriaus vedėjas, neregių kompiuterinio raštingumo pradininkas Lietuvoje Vitas Purlys (1958–2011). Lietuvos aklųjų bibliotekos kolektyvas, siekdamas įamžinti šios asmenybės palikimą, svarų indėlį į neregių bendruomenės kompiuterizacijos procesą, šalies kultūrą ir švietimą, nusprendė paruošti virtualią parodą, skirtą V. Purlio jubiliejui.

Nuoširdus V. Purlio bičiulis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Sigitas Armonas prisiminimuose apie V. Purlį rašo: „Visada buvo aistringai atviras naujovėms! Tie, kas artimiau bendravome su Vitu, jį dažnai vadindavome profesoriumi. Neatsimenu, kaip visa tai atsitiko, bet to „titulo“ autorius esu aš – kažkada juokais pavadinau profesoriumi ir tas „akademinis laipsnis“ jam lipte prilipo. Iš tikrųjų Vitas nebuvo joks profesorius, bet viską, ko imdavosi, darė profesoriškai: solidžiai, kompleksiškai, numatydamas toli į priekį. Visa jo asmenybė dvelkė profesorišku solidumu…“ Parodos rengėjai, žinodami šį rimtą draugų požiūrį į V. Purlį ir jo atliekamus darbus, parodai davė pavadinimą „Draugai vadino profesoriumi“.

Parodoje stengiamasi atspindėti svarbesnius V. Purlio gyvenimo ir veiklos momentus. Veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėse organizacijose. Jo indėlį ir entuziazmą supažindinant žmones, ypač jaunąją kartą, su kompiuterinių technologijų galimybėmis ir perspektyvomis, palengvinančiomis aklųjų ir silpnaregių gyvenimą. Jo dvidešimties metų darbo rezultatus šioje srityje.

Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros padalinyje sukaupta nemažai įvairios dokumentinės medžiagos apie V. Purlį. Tai įvairūs leidiniai, archyvinės nuotraukos, garso įrašai su jo balsu. Malonu, kad galime suteikti galimybę, atverti bibliotekos fondus, pristatyti šią asmenybę, leisti pasiklausyti jo balso.

Savo mintimis apie V. Purlį pasidalijo artimieji, bendradarbiai ir draugai: Žmona Stasė Purlienė, sesuo Jūratė Palšauskienė, kolegos Gintaras Norkus, Sigitas Armonas, Karolis Verbliugevičius, Laris Kempbelas (Larry Campbell), Vytautas Gendvilas.

Nuoširdžiai jiems dėkojame! Ačiū tariame ir tiems, kurie dar planuoja parašyti prisiminimus ir jais papildyti šią parodą, įprasminant Vito atminimą.

Taip pat dėkojame V. Purlio šeimai ir artimiesiems, nuoširdžiai talkinusiems ruošiant parodą.

Dėkojame ir bibliotekos darbuotojams, padėjusiems rengti šią parodą.

Parodą rengė Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros padalinio darbuotojai Audronė Gendvilienė, Ina Praprovienė ir Juozas Valentukevičius.

 

Nuotraukos iš Lietuvos aklųjų bibliotekos, Vito Purlio šeimos ir Larry Campbell archyvų.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"