Peršokti į pagrindinį turinį

„Journal of visual impairment and blindness“ ketvirtojo numerio apžvalga

 „Journal of visual impairment and blindness“ ketvirtojo numerio apžvalga

Skaitytojai, kurie prenumeruoja popieriuje išspausdintą „Journal of Visual Impairment and Blindness“ (JVIB), galėjo tik užjausti paštininkus, nes jiems teko išnešioti  milžiniško dydžio 2022 m. trečią numerį į pašto dėžutes. Žurnale buvo 176 puslapiai, ir tai buvo ilgiausias ir storiausias žurnalo numeris. Net internetinių skaitytojų pirštai, braukiantys per turinį, turėjo pavargti, kol pasiekė pabaigą. Bet šiame 2022 m. 4-jame dvigubame liepos-rugpjūčio numeryje straipsnių dar daugiau – net 15.

JVIB 4-jame numeryje vėl yra dvigubai daugiau galimybių susipažinti su skirtingomis temomis. Du straipsniai skirti pagalbinėms technologijoms: M.Tuttle‘as ir E. Carteris aprašo tiflopedagogų apklausą, kuri atkleidė, kokiomis pagalbinėmis technologijomis naudojasi sutrikusios regos mokiniai, o A. Booths tą pačią temą nagrinėja iš savo mokinių perspektyvos. Yra du straipsniai apie orientaciją ir mobilumą: Ambrose-Zakin pristato tyrimą apie prietaisą, skirtą padėti mažiems vaikams su regos sutrikimais išmokti savarankiškai vaikščioti, o M. Rashidas ir jo kolegos aprašo tyrimą, kuriame lyginami moterų, turinčių ir neturinčių regos sutrikimų, laikysenos skirtumai. Du straipsniai skirti vertinimui: J. Maffit ir kiti rašo apie akinimo, sukeliančio nepatogumų silpnaregiams, įvertinimą, o K. Cassar ir jos kolegos – apie pažinimą naudojant haptinį metodą. Du straipsniai susiję su tiflografika: ponios R. Gupta ir kolegų tyrimas parodė, kad apčiuopiamas formas galima panaudoti, siekiant palengvinti naujos informacijos suvokimą, ir pateikia pasiūlymus apie taktilinių objektų kūrimo strategijas; tiflografikos kūrimo strategijas taip pat nagrinėja mokslininkas Chih-Fu Wu ir jo bendraautoriai. Reabilitacijos terapeutams bus ypač svarbūs du straipsniai apie praktinį darbą: K. Farrow rašo apie mezgimo virbalais ir nėrimo vąšeliu naudą kuriant socialinius ryšius, o C. Moffitt ir kiti – apie išsamaus pagalbinių priemonių sąrašo naudą. Galiausiai yra du straipsniai apie personalo rengimą: K. Probst ir S. Morganas aprašo nacionalinį intervencijos specialistų rengimo projektą, o ponios Karen Harpster straipsnis apie tai, kad tiflopedagogams ir ergoterapeutams reikia rengti mokymus apie regos negalią, kylančią dėl sutrikusios smegenų  žievės veiklos.

Kiti straipsniai šiame JVIB numeryje: M. McDonnall su kolegėmis rašo apie regos sutrikimų turinčių žmonių pajamas, S. Koirala ir B.Oppegaardas – apie garsinį vaizdavimą, o J. Shupin su bendraautoriais pristato specialistų pastangas Kalifornijoje, siekiant pagerinti orientavimosi ir mobilumo mokymus už universiteto miestelio ribų.

JVIB žurnale publikuojamų straipsnių pastaruoju metu padaugėjo. Žurnalo redaktorė S.Lewis primena, kad 2018 m., kai SAGE leidykla pradėjo leisti šį žurnalą, buvo nustatytas griežtas kiekvieno numerio puslapių skaičiaus apribojimas. Į žurnalo numerį buvo galima įtraukti tik apie aštuonis straipsnius, o tai per mažai, kad tilptų tiek rankraščių, kiek paprastai priima redakcija, todėl straipsniai būdavo paskelbiami pavėluotai. Dėl atkaklių JVIB rėmėjų pastangų ir dėl to, kad SAGE leidykla pripažino publikuojamų straipsnių vertę, žurnale dabar galima skelbti tiek straipsnių, kiek reikia. Ši nauja, lanksti politika duoda naudos: išspręstas atsilikimo klausimas, autoriai gali laiku paskelbti savo straipsnius, o skaitytojai – susipažinti su daugiau aktualių mokslinių tyrimų ir idėjų, naudingų profesinei veiklai.

JVIB žurnalą galite skaityti LAB Vilniuje – biblioteka prenumeruoja popierinę ir elektroninę versijas.

Parengė Audronė Gendvilienė, LAB vyresnioji bibliotekininkė tiflotyrai

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"