Peršokti į pagrindinį turinį

Du Lietuvos muziejai turi neregiams pritaikytų ekspozicijų

Du Lietuvos muziejai turi neregiams pritaikytų ekspozicijų

Vis daugiau muziejų ir kitų kultūros įstaigų stengiasi tapti prieinami visiems. Pristatome du muziejus, kuriuose yra neregiams pritaikytų ekspozicijų.

                Kaune yra įsikūręs Kauno miesto muziejus, kuriame yra tautinės muzikos skyrius. Šis skyrius yra puikiai pritaikytas regos negalią turintiems lankytojams. Ne gana to, kad muzika kiekvieno neregio ypač to, kuris nemato nuo gimimo, vaidina labai svarbų vaidmenį gyvenime, šis muziejus turi taktilinius pastato planus, kiekvieno instrumento aprašymus Brailio raštu, kiekvieną instrumentą galima paliesti ir su juo pagroti. Ekspozicija susideda iš trijų dalių: kanklių salės, kur galima rasti penkių Lietuvos etnografinių regionų, t.y Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos bei mažosios Lietuvos kankles, visas jas galima paliesti, bei pasiklausyti jomis atliekamų muzikinių kūrinių. Taip pat apie jas galima pasiskaityti aprašymus Brailio raštu. Antroji ekspozicijos dalis yra muzikinis suoliukas, ant šio suoliuko sudėti dvylika įvairių instrumentų, jų sąrašas yra pateiktas ir Brailio raštu, juos galima visus imti, liesti ir jais groti, ši ekspozicija demonstruoja įvairius piemenų instrumentus. Trečioji ekspozicijos dalis yra pučiamųjų instrumentų salė. Čia galima rasti įvairių tautinių pučiamųjų instrumentų, skudučių, daudyčių ir panašiai. Viską galima paliesti, pasiklausyti su jais atliekamų kūrinių taip pat yra kiekvieno instrumento aprašymai Brailio raštu. Pirmame aukšte yra labai įdomi muzikos dėžė. Ant jos sudėta įvairių kaladėlių, dedant kaladėles į tam tikrą vietą galima kombinuoti įvairių dainų aranžuotes ir pačiam kurti muziką. Kaladėlės yra kelių rūšių. Vienas uždėjus pasigirsta mušamieji, kitas melodijos, trečias balsai ir taip toliau. Smagu jas visas kombinuoti ir išgirsti įvairių aranžuočių.

                Šis muziejaus skyrius prieinamas ir judėjimo negalią turintiems. Na, žinoma tam taikomos ne naujausios technologijos, tačiau svarbiausia, kad muziejus ieško sprendimų. Iš lauko į pastatą galima užsikelti keltuvu, o į antrą aukštą žmogų vežimėlyje galima užvežti vikšriniu kopikliu, žinoma, tai trunka netrumpai, nes vežimėlį reikia pririšti prie kopiklio, tačiau darbuotojai yra labai geranoriški ir kantrūs.

Visiems labai rekomenduoju apsilankyti tautinės muzikos skyriuje. Prieš atvykstant reikalinga išankstinė registracija. Kontaktus galite rasti puslapyje https://kaunomuziejus.lt/

Trakų pilies muziejus. Šis muziejus turi liečiamąjį maketą, kuriame yra pavaizduota visa Trakų pilis su gynybiniais bokštais, ant jo yra informacija Brailio raštu ir stambiu reginčiųjų šriftu. Pačio muziejaus viduje yra specialiai neregiams pakartotinai iš molio nulipdyti įvairūs daiktai iš viduramžių. Muziejuje galima paliesti plytą ir stogo čerpę, kurios panaudotos statant pilį, taip pat viduramžinių krosnių koklius, Vytauto laikų keptuvę, troškintuvą, lėkštę, ąsočius, taupyklę, įvairius tų laikų žaidimus, ginklus, papuošalus, galima net apsirengti riterio šarvais.

                Norintys aplankyti Trakų pilį ir apžiūrėti jos lobius turi iš anksto užsiregistruoti į edukacinį užsiėmimą neregiams telefonu 8 665 26240 arba elektroniniu paštu gidai@trakaimuziejus­­.lt.

G.96

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"