Peršokti į pagrindinį turinį

Neregiams pritaikyta skalbimo mašina

Neregiams pritaikyta skalbimo mašina

 

                             56-erių Susanne Wegener-Dreck-mann yra ištekėjusi moteris, nuo 1989-ųjų dirbanti „Miele“ skalbimo mašinų gamintojo filiale Giutersle. 1996-aisiais pas Siuzaną buvo aptiktas navikas, kuris pažeidė regos nervus, todėl moteris staiga apako.

                             Namuose ji turėjo skambimo mašiną visiškai nepritaikytą neregiams, joje dauguma funkcijų buvo rodomos ant ekrano ir ant mygtukų nebuvo įmanoma užklijuoti Brailio etikečių. Staiga Siuzanai šovė mintis, kad juk ji dirba darbovietėje, kurioje būtų įmanoma sukurti skalbimo mašiną, pritaikytą regėjimo negalią turintiems žmonėms.

                             Siuzana nedelsdama susisiekė su savo darbovietės dizaino skyriumi, kuriame kaip tik tuo metu vyko bendras universalaus dizaino projektas su viena iš Magdeburgo aukštųjų mokyklų. Šio projekto tikslas buvo sukurti kuo daugiau visiems prieinamų prietaisų. Siuzana prisijungė prie grupės, kuriančios skalbimo mašiną. Laikui bėgant ji ėmė konsultuotis su daugiau neregių, kad būtų pagamintas prietaisas, atitinkantis visus neregių poreikius.

                             Pirmą kartą neregiams pritaikyta skalbimo mašina buvo pristatyta 2015-aisiais Vokietijos aklųjų sąjungos surengtoje naujų technologijų parodoje. Mašinos kūrėjai vertino atsiliepimus ir pasiūlymus, kaip galėtų prietaisą patobulinti. To pasekoje atsirado skalbimo mašina, turinti lengvai apčiuopiamas linijas ir simbolius, kuriais lengva mašiną valdyti. Kiekvienas mygtukas skleidžia skirtingus garsus, kiekvienas garsas yra priskirtas tam tikrai funkcijai, todėl neregys jas gali lengvai atskirti ir įsiminti. Valdymo instrukcijos yra audio formatu įrašytos į atmintuką. 2017-aisiais  neregiams pritaikyta skalbimo mašina Miele „die Guideline“ atsirado prekyboje.

P.s šis prietaisas kainuoja maždaug 1000 eurų.

Tikslesnę kainą galite sužinoti štai čia:

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5782174_-wdd130wps-guideline-miele.html

 

Parengė Ugnė Žilytė

Melanie Wölwer. Die Mutter der GuideLine.LWeitersehen);(2019)

Prieiga per internetą:

https://www.dbsv.org/jahrbuch.html

G.29

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"