Peršokti į pagrindinį turinį

„Virtualus savanoris“

„Virtualus savanoris“

„Virtualus savanoris“ – dirbtinio intelekto valdomas neregių asistentas.

Džiaugiamės galėdami pristatyti „Be My Eyes Virtual Volunteer™“ – pirmąjį skaitmeninį neregių asistentą, kuriame panaudotas naujasis OpenAI GPT-4 kalbos modelis.

Jau dabar galima užsiregistruoti į laukiančiųjų sąrašą programėlėje „Be My Eyes“.

Mūsų misija – pasiekti, kad pasaulis taptų prieinamesnis neregiams ar silpnaregiams. Nuo pat įkūrimo 2015 m. bendrovė „Be My Eyes“ siekė telefono ryšiu sujungti 6,3 mln. savanorių su neregiais vartotojais ir padėti jiems atlikti kasdienes užduotis. Naujoji „Virtualaus savanorio“ funkcija šiuo metu yra testuojama.

Ši technologija pakeis neregių gyvenimą, nes jie turės savo rankose priemonę, kuri padės geriau orientuotis fizinėje aplinkoje, tenkinti kasdienius poreikius ir įgyti daugiau savarankiškumo.

„Virtualaus savanorio“ sąsaja su programėle „Be My Eyes“

„Virtualaus savanorio“ funkcija bus integruota į esamą programėlę „Be My Eyes“. Veikimas pagrįstas naujuoju „OpenAI“ GPT-4 kalbos modeliu, kuriame yra naujas dinamiškas vaizdo ir teksto generatorius. Naudotojai per programėlę gali siųsti vaizdus dirbtinio intelekto valdomam „Virtualiam savanoriui“, kuris atsakys į bet kokį su tuo vaizdu susijusį klausimą ir akimirksniu suteiks neregiui pagalbą atliekant įvairias užduotis.

„Virtualaus savanorio“ įrankis nuo kitų šiuo metu naudojamų vaizdo į tekstą vertimo technologijų skiriasi kontekstu, gilesniu supratimo lygiu ir pokalbio gebėjimais, kurių skaitmeninių asistentų srityje dar nėra buvę. Pavyzdžiui, jei naudotojas atsiųs savo šaldytuvo vidaus nuotrauką, „Virtualus savanoris“ galės ne tik teisingai nustatyti, kas jame yra, bet ir išanalizuoti, ką iš tų ingredientų galima paruošti. Tada šis įrankis gali pasiūlyti keletą receptų iš tų ingredientų ir atsiųsti išsamią instrukciją, kaip patiekalus pagaminti.

Jei dirbtinis intelektas negalės atsakyti į klausimą, programėlė automatiškai pasiūlys naudotojams galimybę per programėlę susisiekti su reginčiu savanoriu ir gauti pagalbą – mūsų savanorių patirtis niekur nedings.

Ši nauja funkcija žada ne tik dar geriau padėti neregių ir silpnaregių bendruomenei, besinaudojančiai programėle „Be my eyes“, bet, kaip manome, suteiks galimybę įmonėms geriau aptarnauti klientus, užtikrins prieinamumą. Artimiausiomis savaitėmis planuojame pradėti šios funkcijos beta bandymus su verslo klientais, o vėliau šiais metais ji taps prieinama plačiajai visuomenei kaip mūsų „Specializuotos pagalbos“ pasiūlymo dalis.

Kaip gauti „Virtualaus savanorio“ pagalbą?

Šiuo metu ši funkcija yra uždaroje beta versijoje, ji yra testuojama, siekiant sulaukti atsiliepimų iš nedidelės mūsų naudotojų grupės. Per kelias ateinančias savaites išplėsime beta testuotojų skaičių ir tikimės, kad per artimiausius mėnesius „Virtualus savanoris“ taps plačiai prieinamas. Kaip ir mūsų esama savanorių paslauga, ši priemonė yra nemokama visiems neregių ir silpnaregių bendruomenės nariams, besinaudojantiems programėle „Be My Eyes“.

Kas toliau?

Ketiname atidžiai įsiklausyti į neregių bendruomenę ir nuolat tobulinti technologijas. Mums labai svarbu, kad bendruomenė atliktų svarbų vaidmenį – padėtų mums toliau tobulinti šį įrankį, teikdama svarbius, vertingus atsiliepimus, kurie turės įtakos šios technologijos ateičiai ir jos funkcijoms. Norime, kad neregių bendruomenė pati formuotų šią technologiją taip, kad ji geriausiai atitiktų jų poreikius – nuo papildomų naudojimo atvejų kūrimo iki sąsajos formavimo. Mūsų „Be My Eyes“ komanda nepaprastai dėkinga naudotojams už jų indėlį. Lauksime naujų atsiliepimų tol, kol vyks šio įrankio tobulinimas. Esame pasiryžę judėti apgalvotai ir atidžiai įsiklausyti, bet pirmenybę teikiame neregių saugumui. 

Tikimės artimiausiu laiku šią technologiją sėkmingai užbaigti, suteikdami neregiams puikų „Virtualaus asistento“ įrankį ir galimybę praturtinti jų gyvenimą nuostabiais, sudėtingais būdais, apie kuriuos niekada negalvojome, kad jie taps įmanomi.

Įsivaizduokite vaikščiojimą po nepažįstamą geležinkelio stotį, keliavimą po svetimą šalį, kurios kalbos nemokate, naršymą svetainėse ir socialinės žiniasklaidos platformose, apsipirkimą internetu ir daugybę kitų dalykų, apie kuriuos, kaip žinome, mums papasakos neregių bendruomenė – „Virtualaus asistento“ panaudojimo galimybės neribotos, o mes tik pradedame.

Jei jūs arba jūsų pažįstamas asmuo yra nematantis ir norėtų būti įtrauktas į laukiančiųjų sąrašą, kad galėtų išbandyti „Virtualaus savanorio“ įrankį, galite užsiregistruoti į laukiančiųjų sąrašą.

Sužinokite daugiau adresu bemyeyes.com

https://www.bemyeyes.com/blog/introducing-be-my-eyes-virtual-volunteer?fbclid=IwAR0dHIILmt6f4CznFrfLNNUaP0ANH1ht4u6m3ACDIaqVnRLPaPsOS2UgbO0

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"