Peršokti į pagrindinį turinį

Trimatės nematančių mokinių nuotraukos

Trimatės nematančių mokinių  nuotraukos

JAV Indianos aklųjų ir silpnaregių mokykloje 2019 m. gegužės mėnesį vyresnių klasių mokinius pradžiugino 3D spausdintuvu išspausdintos jų nuotraukos. Mokiniai mielai čiupinėjo savo ir klasės draugų portretus, stengėsi atpažinti, kuris yra jų, ir jiems tai neblogai sekėsi. Kristina Roberts ketina studijuoti socialinį darbą ir pedagogiką. Ji apako būdama vos kelių mėnesių amžiaus dėl tinklainės atšokos ir regos nervo atrofijos. Dabar mergaitė „mato“ rankomis.

„Manau, sumanymas tikrai šaunus, nes 3D spausdintuvas gali perteikti vaizdą skirtingu kampu ir kitas smulkmenas, – džiaugėsi mokinė Roberts, kai pirmą kartą pačiupinėjo savo 3D portretą. – Kadangi, kai čiupinėji statulas ar panašius daiktus, negali tiksliai visko suvokti dėl jų dydžio. Manau, tai puikus sumanymas, nes turėti savo nuotrauką man tas pats, kas laikyti rankose tuščią fotopopierius lapą, bent jau man taip yra, o dabar turėsiu tikrą maketą, apie kurį galėsiu pasakyti, „Štai! Taip atrodžiau paskutinėje mokyklos klasėje.“


Indianos aklųjų ir silpnaregių mokykla naudojo 3D spausdintuvą, kurio paskirtis – mokiniams padėti išmokti įvairius dalykus, parengiant liečiamuosius maketus.
„Paveikslas vertas tūkstančio žodžių. O mes pastebėjome, kad 3D objektas vertas tūkstančio paveikslų, – apibendrino naujovę mokyklos direktorius Džimas Durstas. – Ši spausdinimo technika praplėtė ir pagerino mūsų mokinių mokymosi galimybes."

Visi mokiniai atsisėdo prie specialaus skenerio, kuriuo buvo nuskaityti jų veidai. Gauta informacija nusiųsta į 3D spausdintuvą, kuriuo atspausdintos reljefinės nuotraukos. Daugiau informacijos:
3D portraits give blind students a feel of their faces [interaktyvus] prieiga per: https://www.wthr.com/article/3d-portraits-give-blind-students-feel-their-faces [žiūrėta 2019-06-12]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.23

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"