Peršokti į pagrindinį turinį

Kaip neregiai suvokia grožį?

Kaip neregiai suvokia grožį?

Alena Halmes, nuėjusi į restoraną, kuris organizuoja vakarienes tamsoje, ėmė tamsoje tyrinėti indus ir aplinką. Staiga jei kilo mintis parašyti savo baigiamąjį bakalaurinį darbą HGK Bazelio pramoninio projektavimo institute. apie tai, kaip grožį suvokia neregiai, todėl po kelių mėnesių ji jau bendravo su keliais nuo gimimo nematančiais žmonėmis ir sužinojo labai daug įdomių dalykų.

              Alena suprato, kad neregiai vertina daikto skambesį ir medžiagą, iš kurios daiktas pagamintas. Po kelių vakarienių tamsoje, Alena nutarė savo baigiamąjame darbe nagrinėti stiklinių ir taurių neregimąjį suvokimą, nes taures lengva užčiuopti, jos skleidžia gražius garsus, ir gali būti kaip interjiero dalis bei yra naudingos virtuvėje.

              Ji tyrė vyno taurių istoriją ir formą, jas deformavo ir nagrinėjo, kaip kinta jų tonas. Tai darydama ji nusprendė atskirti taurių taktilinį suvokimą nuo garsinio. „Mano tikslas buvo išversti stiklo formą į garsą“, - aiškina pašnekovė. Todėl reikėjo sukurti naują formos teoriją ir suformuluoti taisykles garsams vizualizuoti. Šiame etape pasitarnavo laisvas piešimas ir eskizavimas. Alena Halmes pradėjo piešti vyno taures, vaizduojančias garsus. Remdamasi prielaida, kad neregiai liečia daiktus iš apačios į viršų, ji taip pat apibūdino garsus ir tonus iš apačios į viršų.

              Peržiūrėję Alena Halmes eskizų knygą, atrasite šimtus iškreiptų, įstrižų ir išdrožtų taurių. Stiklas, kuris atspindi dainininko balsą, turi rantytas briaunas; stiklas, primenantis koloną, vaizduoja variklio garsą.

              Alena neregių taip pat klausinėjo, kaip jie įsivaizduoja vandens triukšmą. Neregiai vandens skleidžiamus garsus apibudino kaip iš apačios į viršų kylančius minkštus burbuliukus. Taip Alenos kolekcijoje atsirado taurė, ant kurios laikiklio yra daug išpūsto stiklo burbuliukų, vaizduojančių skysčio bėgimą į taurę.

              Alena sukūrė penkių taurių, reprezentuojančių akustinį ir taktilinį grožį, kolekciją. Pašnekovė norėtų, kad jos sumanymas išpopuliarėtų ir pasaulyje atsirastų daugiau daiktų, sukurtų kreipiant dėmesį į akustiką ir lytėjimą.

Parengė Ugnė Žilytė

Was heisst Formschönheit, wenn man nichts sieht?(Tactuel 02-2020);

Prieiga per internetą:

https://www.tactuel.ch/blind-geformt/

G.171

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"