Peršokti į pagrindinį turinį

Išsikepkite sausainių su Brailio raštu

Išsikepkite sausainių su Brailio raštu

Kokių įgūdžių galima išmokti, kepant sausainius? Buitinių įgūdžių, klausymosi, instrukcijų laikymosi, skaitymo, skaičiavimo, orientavimosi ir mobilumo, gamtos mokslų, dailės. Tinka vaikams, vyresniems kaip dveji metai.

Pirmiausia garsiai perskaitykite receptą. Po to užduokite klausimų, įsitikindami, ar vaikas suprato. Galite perskaityti dalį sakinio vienu metu ir paprašyti pakartoti svarbiausius punktus, jei to reikia. (Pvz .: reikia ingredientų: miltų, cukraus, sviesto ir dviejų kiaušinių. Kiek kiaušinių mums reikia?). Jei turite mobilųjį telefoną su skaitymo programėle („iOS“: „Seeing AI“ arba „Android“: „Envision AI“), kepant sausainius vaikui gali būti gera proga pasimokyti jomis naudotis.

Kuo papuošti sausainių viršų? Galima rasti daugybę variantų. Aš siūlau kepti sausainius pusę rekomenduojamo laiko, ištraukti ir ant viršaus padaryti Brailio rašto ženklus, tada vėl įdėti į orkaitę ir kepti likusį laiką. Išbandėme daugybę papuošimų ir išsiaiškinome, kad geriausiai tinka dražė saldainiai ir grūdų dribsniai. Kieti, apvalūs tortų papuošimo rutuliukai puikūs lytėjimui, tačiau sunkiai kramtomi valgant. Jei esate įgudęs dekoratorius, po to, kai sausainiai bus visiškai iškepę, galima sausainius papuošti glazūra, liejant ją taškais – naudokite tokią, kuri išdžiūvusi sukietėja ir ją galima liesti.

Puošdami sausainius, leiskite vaikui sugalvoti, kokiomis raidėmis puošite sausainius. Paprašykite, kad pasakytų, kiek taškų sudaro kiekvieną raidę. Jei norite, kad vaikas vėliau iš sausainių sudėliotų žodžius, paprašykite, kad pasakytų, kokios tai turi būti raidės.

Naudojant aukščiau išvardintus dekoravimo būdus iš saldainių ir grūdų, bus sukurti taškai, kurie, be abejo, bus didesni nei standartinis Brailio raštas.

Skanaus!

Making Braille Cookies! By Donna McClure-Rogers  [interaktyvus] https://www.aph.org/making-braille-cookies/?fbclid=IwAR0dF_-4iBteknjYtWGyWg_qN9zfKYRxOyBsX2XCXJ_FxrGpx4pbJavqrMc [žiūrėta 2020-04-04]

Parengė Audronė Gendvilienė.

G.136