ERASMUS+ mobilumo programa – vizitas Roterdame

Rugpjūčio 17–22 dienomis bibliotekos direktorė Inga Davidonienė ir Informacinių išteklių skyriaus vadovė Dalia Balčytytė keliavo į Roterdamą, kur turėjo galimybę aplankyti net tris Olandijos bibliotekas.

Viena iš jų – „Passend Lezen“ biblioteka, aptarnaujanti savaip skaitančius vartotojus. Darbo stebėjimo vizito metu sužinojome, kad „Passend Lezen“ virtualioje bibliotekoje talpinama 87 tūkstančiai garsinių knygų, garsinami nacionaliniai ir regioniniai laikraščiai bei žurnalai, čia galima rasti radijo spektaklius ir paskaitų ciklus. Taip pat biblioteka turi savo jaunimo ambasadorių tinklą, kur paaugliai, turintys disleksiją, videoreportažuose pasakoja savo istorijas ir rekomenduoja knygas.

ERASMUS+ mobilumo programoje dalyvaujantiems kolegoms labai svarbu sužinoti, kokie bendradarbiavimo su viešosiomis bibliotekomis modeliai taikomi kitose, į mus panašiose bibliotekose, todėl į programą buvo įtrauktas vizitas į viešąją biblioteką, kuri glaudžiai bendradarbiauja su „Passend Lezen“. Biblioteka „Schiedam“ įsikūrusi sename istoriniame pastate ir yra tikras rajono traukos centras. Skaitytojai, dėl amžiaus nebegalintys skaityti įprastų knygų, čia turi galimybę įsigyti abonementą garsinėms knygoms.

Vizitus po Olandijos bibliotekas vainikavo apsilankymas Roterdamo centrinėje bibliotekoje, kurios pastatas įspūdingas, o jo viduje – labai aiški ir matoma nuorodų sistema. Fonde apstu knygų įvairiais formatais.

Kelionė į Olandiją buvo suderinta su tuo metu vykusiu IFLA LPD (bibliotekų, aptarnaujančių negalinčius skaityti įprastai) komiteto organizuotu susitikimu (Satellite Meeting), tad kolegės turėjo fantastišką galimybę ne tik susipažinti su bibliotekų darbo specifika, bet ir išgirsti pranešimus apie pasaulines tendencijas aptarnaujant savaip skaitančius vartotojus bei pasidalinti savo pranešimu apie ELVIS autobuso projektą „Kultūra be kliūčių – kalbančios knygos“.

Vizitas Olandijoje finansuotas ERASMUS+ mobilumo programos paramos lėšomis.