Peršokti į pagrindinį turinį

Edukacinės programos

LAB visuomenei siūlo šias edukacines programas:

Edukacinis užsiėmimas „Žmogus su negalia irgi gali“

Besiformuojant mūsų mažųjų pasaulėžiūrai, tinkamiausias metas supažindinti juos ne tik su pačia negalia, bet ir ugdyti suvokimą bei natūralią pagarbą kitam žmogui. Pasitelkę šešis knygutės herojus, vaikams pristatysime įvairias negalias, jų apibūdinimus, atkreipsime dėmesį į nevartotinus terminus ir atrasime tinkamus žodžius. Siekdami didinti vaikų socialinį sąmoningumą, pateiksime žymių žmonių, turinčių vienokią ar kitokią negalią ar sutrikimą, pavyzdžius ir pasiekimus. Diskutuosime ir spręsime lavinamąsias užduotis, kurių metu bus skatinamas pozityvumas ir atvirumas priimant kitokį.

Edukacija skirta 4-5 kl. moksleiviams

Trukmė: 45 min.

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu 8 658 92 712.

 

Kūrybinės dirbtuvės „Išmok rašyti Brailio raštu“


Tai yra Lietuvos aklųjų bibliotekoje rengiamos kūrybinės dirbtuvės, skirtos visuomenei. Dalyvauti kviečiame mokyklinio amžiaus mokinius ir suaugusius žmones. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su Brailio rašto sukūrimo istorija, neregių švietimu užsienyje ir Lietuvoje. Sužinos apie šio aklųjų rašto pritaikymą lietuvių kalbai, knygų spausdinimo Brailio raštu pradžia Lietuvoje, dabartine leidyba, su rašymui ir skaitymui reikalingomis priemonėmis. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai patys parašys trumpą tekstą, naudodamiesi tam skirtomis priemonėmis. 

Trukmė – 45 min. 

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma tel. 8 658 92 710 ir el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt 

 

Edukacinės ekskursijos po biblioteką

Edukacinių ekskursijų dalyviai supažindinami su LAB veikla ir teikiamomis paslaugomis, specialiųjų formatų leidiniais (Brailio raštu, garsiniais, reljefiniais (liečiamaisiais) piešiniais). Taip pat pristatoma aklųjų ir silpnaregių profesinė veikla, aklųjų sporto pasiekimai, pristatomos įvairios kompensacinės priemonės palengvinančios aklųjų ir silpnaregių gyvenimą.

Organizuojama LAB teritoriniuose padaliniuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt

Kultūros paso edukacinė programa „Kinas neregio akimis“

Kino filmai – viena iš populiariausių kultūrinio gyvenimo išraiškų. Kviečiame sudalyvauti LAB kultūros edukacijoje “Susipažink su mano pasauliu – kinas neregio akimis”, kurios dalyviai turės galimybę pamatyti kino filmų ištraukas neregio akimis, bus supažindinami su garsinio vaizdavimo ypatybėmis ir patys, pasitelkdami turimas menines / kultūrines kompetencijas, mokysis perteikti parinktą kino filmo sceną nematančiam žmogui. Veiklų metu bus akcentuojama meno prieinamumo svarba regos ar kitą negalią, sutrikimą turintiems asmenims, todėl dalyviai bus skatinami kurti atsakingai, aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą taip, kad būtų suprantama nematančiam žmogui. Taip pat bus skatinama kalbėti apie garsinio vaizdavimo kino filmus, išsakyti mintis ir pojūčius žiūrint ar įgarsinant tokio pobūdžio filmus supažindinti dalyvius su audiovizualinio vaizdavimo pagrindais. Kultūros edukacijos “Susipažink su mano pasauliu–kinas neregio akimis” dalyviai dalyvių saviraiška, empatija bei neįprasta kultūrinė patirtis.

Skirta 9-12 klasėms
Kaina mokiniui (mokykloje) 3 EUR
Kaina mokiniui (bibliotekoje) 2 EUR
Kaina mokiniui (nuotoliu) 1,5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Papildoma informacija ir užsakymas: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/288

LAB negalią ar sutrikimų turintiems žmonėms siūlo šias kūrybines dirbtuves:   

Kūrybinės dirbtuvės „Kuriame plakatą“ (pritaikytos vaikams, turintiems regos ir kitą negalią ar sutrikimų)

Užsiėmimas supažindina su lytėjimo svarba neregio ir silpnaregio pasaulyje. Praktinė užsiėmimo dalis suteikia žinių apie iliustracijų kūrimą nematančiam ir kuo jos skiriasi nuo liečiamų iliustracijų matantiems. Ugdomas vaikų suvokimas apie lytėjimo reikšmę, lavinama motorika ir rankų darbo įgūdžiai, žadinama empatija ir kūrybiškumas bei darbo grupėje įgūdžiai.

Skirta 6–10 ir 10-15 metų vaikams;
Grupės dydis – iki 20 moksleivių; darbas grupėse po 5-7 moksleivių;
Renginio trukmė 90 min.

Kūrybinės dirbtuvės „Vasaros kvapų ryšulėlis“ (pritaikytos vaikams, turintiems regos ir kitą negalią ar sutrikimų)

Užsiėmimo metu atkreipiamas dėmesys į kvapų svarbą neregiams bei silpnaregiams. Praktinė užsiėmimo dalis suteikia žinių apie kvapiųjų augalų mišinių gamybą. Ugdomas vaikų suvokimas apie kvapų reikšmę, lavinama motorika ir rankų darbo įgūdžiai, skatinamas nevartotojiškas požiūris per suvokimą, kokias gėrybes suteikia gamta ir ką galime pasigaminti savo rankomis.

Skirta 5–10 ir 10-15 metų vaikams;
Grupės dydis – 10–15 moksleivių
Renginio trukmė 90 min.

 

S.74

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"