LAB direktorei įteikta geriausio bibliotekos vadovo nominacija!

Šiandien geriausio Lietuvos bibliotekos vadovo nominacija įteikta mūsų bibliotekos direktorei Ingai Davidonienei!

„Šis įvertinimas – tarsi trumpas stabtelėjimas prasmingų, įtraukiančių ir… nesibaigiančių darbų greitkelyje. Tokiais momentais susimąstai, kokia didelė laimė dirbti darbą, kuriuo tiki, dirbti su komanda, kuri visada šalia – esu labai apdovanotas žmogus.
AČIŪ tariu Kultūros ministerijos atstovams, kurie tiki mūsų idėjomis ir padeda atverti kelius jų įgyvendinimui. Dėkoju negalios organizacijoms – už partnerystes, už atsakymus nesibaigiančiuose mūsų ieškojimuose.
Būsiu atvira: suteikta nominacija suglumino. Bibliotekų lauke esu gana naujas žmogus. Tačiau, kaip sakė poetas ir prozininkas Alvydas Valenta, „kuklumas yra savotiška susireikšminimo forma“. Tad čia ir sustoju, iškeliu galvą ir ir be galo didžiuojuosi, jog esu bibliotekininkė. Žaviuosi Lietuvos bibliotekomis, kurios didžiulių pokyčių akivaizdoje imasi lyderystės, telkia, remia, įtraukia. Sveikinu visus kolegas prasidedančios Nacionalinės bibliotekų savaitės proga.

Truputį liūdna, kad negaliu šiandien būti kartu su jumis, bet tuo pačiu ir džiaugiuosi. Apdovanojimą atsiima komanda, nes ši nominacija – geriausio vadovo nominacija – ir yra apie komandą ir mus vienijančią prieinamumo idėją. Tai įvertinimas kiekvienai, net pačiai mažiausiai bibliotekai, pasukusiai prieinamumo keliu, atvėrusiai duris nematančiam, negirdinčiam, sunkiai judančiam, intelekto ar elgesio sutrikimų turinčiam skaitytojui. Nes apie tokį pasaulį svajojame, tokį jį kuriame. Pasaulį, kuriame kiekvienas galėtų augti ir išsiskleisti, taip kaip auga ir skleidžiasi Lietuvos audiosensorinė biblioteka ir mūsų nuostabi komanda“, – tokią Ingos žinutę perskaitė apdovanojimą atsiimantys bendradarbiai. Pati Inga šiuo metu yra įtraukios leidybos konferencijoje ir ceremonijoje dalyvauti negalėjo.

Mes ir toliau dirbsime. Dirbsime taip, kad dar daug kartų galėtumėm iškelti galvą ir didžiuotis pokyčiais, kurie keičia žmonių gyvenimus!